UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

W dniach 2-30 listopada br. odbywa się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie i słuchacze szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.    

          Nasze Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych bierze udział w tej akcji. Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
          W ramach projektu do szkół trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, słuchacze na miesiąc otrzymali darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Projekt  ma

za zadanie kreować modę na czytanie.
          Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską, promującą czytelnictwo akcję „Czytaj PL”.

          Projekty te mają na celu  popularyzację czytelnictwa, wyjście naprzeciw oczekiwaniom czytelników i zachęcenie ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób.
          Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród Polaków przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich każdemu czytelnikowi oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu..